eGospodarka.pl

Centrum dla webmasterow

Newsletter

Tak, chcę otrzymywać bezpłatny newsletter.

 
Dziennik eGospodarka.pl
Analizator
Tydzień w gospodarce
txt html
 


E-booki w prezencie!
więcej informacji »

Książki

POLECAMY

 
 

 

FAQ i pomoc:


Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli brakuje informacji, których potrzebujesz, prosimy o kontakt na adres webmaster@egospodarka.pl


 

Czy korzystanie z widgetów jest darmowe?


Tak. Usługa jest całkowicie bezpłatna! Wystarczy pobrać kod wybranego widgetu i umieścić go na swojej stronie internetowej.

 

Po zamieszczeniu kodu, widget nie wyświetla się. Dlaczego?


Powodów moze być kilka. Najczęściej problemem jest:

  • Błędnie skopiowany kod widgetu. Upewnij się, ze zaznaczyłeś cały fragment kodu i poprawnie wkleiłeś go na swoja stronę.
  • Jeśli korzystasz z szybkiego kodu (PHP) Twój serwer musi obsługiwać funkcję allow_url_fopen, abyś mógł korzystać z naszych widgetów.
  • Kodowanie strony. Jeśli Twoja strona jest kodowana w standardzie ISO-8859-2 upewnij się, że w konfiguracji widgetu także wybrałeś takie kodowanie. Podobnie w przypadku kodowanie UTF-8.

 

Jak zmienić kodowanie widgetu na UTF8 lub na ISO-8859-2?


Można to zrobić w dwojaki sposób. Po pierwsze, w czasie konfiguracji widgetu możesz wybrać z jakiego kodowania ma on korzystać.
Po drugie, jeśli już masz widget na swojej stronie, a nie chcesz konfigurować go od nowa aby zmienić kodowanie, możesz ręcznie poprawić kod widgetu.
W tym celu odnajdź w kodzie widgetu odpowiedni fragment &charset=UTF-8& i wpisz pomiędzy znakiem = a & wybrane kodowanie: UTF-8 lub ISO-8859-2. Jeżeli sposób ten nie zadziała pobierz kod widgetu jeszcze raz z naszej strony.

 

Jak zmienić wyglad i kolory widgetu?


Na stronie konfiguracyjnej widgetu znajduje się odpowiednia opcja Arkusz stylu. Za jej pomoca możesz wybrać jeden z dostępnych schematów kolorystycznych.

 

Widget wyświetla niepoprawne znaki (krzaczki). Co robić?


Upewnij się, że kodowanie widgetu jest takie samo jak kodowanie Twojej strony (UTF-8 lub ISO-8859-2).

 

W konfiguracji widgetu są pola na moje dane kontaktowe. Czy muszę je wypełnić?


Nie musisz. Podanie tych danych jest opcjonalne. Jeśli jednak to zrobisz, Twoja strona może trafić do naszej Listy przyjaciół. Dzięki temu link do Twojej strony internetowej będzie się pokazywał na stronie głównej eGospodarka.pl (prawa kolumna). Uzyskasz w ten sposób darmową reklamę Twojej strony.

 

Czy mogę korzystać z kilku widgetów na raz?


Oczywiście. Zalecamy jednak, aby na raz na jednej podstronie nie wyświetlać więcej niż 3 widgetów. Może to bowiem opóznić wyświetlanie się Twojej strony internetowej.

 

Czy muszę poinformować Was, że korzystam z widgetów?


Nie musisz. Widgety są darmowe i można z nich korzystać bez ograniczeń.

do góry

 

Kiedy korzystać z szybkiego kodu (PHP), a kiedy z ramki iframe (HTML)? Który kod wybrać?


Aby korzystać z widgetów z użyciem szybkiego kodu (PHP) Twój serwer musi obsługiwać ten język programowania. Jeżeli serwer nie obsługuje PHP wtedy należy skorzystać z ramki iframe (kodu HTML). Kod HTML będzie działał na każdym serwerze, wyświetlając ramkę iframe z treścią widgetu. Aby sprawdzić czy Twój serwer obsługuje PHP zapoznaj się z ofertą Twojego dostawcy.

Jeżeli Twój serwer obsługuje PHP zalecamy korzystanie z szybkiego kodu PHP:

  • dzięki użyciu kodu PHP łatwiej Ci będzie zorganizować nasze treści np. w formie działu na Twojej stronie WWW. Zawartość ramki iframe zmienia się bez przeładowania strony, natomiast w przypadku kodu PHP każde użycie widgetu przez użytkowników Twojej strony (np. skorzystanie z zamieszczonej w nim wyszukiwarki) wygeneruje nową stronę.
  • ramka iframe ma zawsze stałe rozmiary, dlatego jeśli aktualna zawartość widgetu do wyświetlenia w ramce będzie większa niż wielkość ramki, mogą pojawić się w niej paski przewijania. Kod PHP dopasowuje natomiast na bieżąco zajmowany obszar do zawartości, jaka ma zostać aktualnie wyświetlona poprzez widget.
  • iframe może działać nieco wolniej od kodu PHP.
  • niektóre starsze przeglądarki mogą mieć problem z poprawnym wyświetleniem iframe.

do góry

 

Do czego służy opcja kodu dla systemów CMS?


Jeżeli korzystasz z jednego z tych systemów CMS: Joomla, Drupal lub Wordpress wtedy skorzystaj z tej opcji w konfiguracji widgetu. Otrzymasz kod dostosowany do potrzeb systemu, którego używasz.

do góry

 

Czy mogę skorzystać z własnych stylów CSS, aby dostosować widget?


Tak. Wystarczy podczas konfiguracji widgetu zamiast jednego z domyślnych arkuszów wybrać opcję własny arkusz stylu. Wtedy można bez problemu skorzystać z własnych styli CSS.

do góry

 

Co to jest Lista Przyjaciół?


Korzystanie z naszych widgetów niesie ze sobą możliwość znalezienia się na Liście Przyjaciół serwisu eGospodarka.pl. Lista Przyjaciół umieszczona jest na stronie głównej serwisu eGospodarka.pl (prawa kolumna) i zawiera linki do serwisów, z których poprzez widgety wchodzi do nas najwięcej osób. Na liście umieszczonych jest 15 pierwszych serwisów. Statystyki zliczane są z 7 ostatnich dni. Lista uaktualniana jest raz dziennie.

Witryny listowane w serwisie eGospodarka.pl rekomendujemy jako naszych przyjaciół. Za naszego Przyjaciela możemy uznać tylko taką witrynę, którą możemy z czystym sumieniem polecić naszym odwiedzajacym. Dlatego też witryny erotyczne, pirackie czy z treściami obscenicznymi na Liście Przyjaciół znaleźć się nie nie mogą.

do góry

 

Co zrobić, aby znaleźć się na Liście Przyjaciół?


Warunkiem podstawowym jest zamieszczenie przynajmniej jednego z oferowanych przez nas widgetów na Twojej stronie internetowej. Aby to zrobić wybierz najpierw zawartość widgetu (oferty pracy, ogłoszenia przetargowe, wiadomości), a następnie ustal jego parametry i wygeneruj kod. Widget umieść na swojej stronie.

Nasz system będzie zliczał, ile osób wchodzi na strony eGospodarka.pl za pośrednictwem widgetów, które u siebie zamieściłeś. Na tej podstawie będzie ustalana Twoja pozycja w rankingu witryn. Jeżeli znajdziesz się w pierwszej piętnastce, Twoja strona będzie wyświetlana na Liście Przyjaciół. Jeśli na swojej stronie umieścisz więcej niż jeden widget (np. oferty pracy i wiadomości), to ich statystyki będą sumowane, a tym samym Twoja strona będzie miała szanse na wyższą pozycję na Liście Przyjaciół.

Uwaga! W trakcie generowania kodu widgetu zostaniesz poproszony o podanie swoich danych kontaktowych. Pamiętaj, aby podać adres strony internetowej, na której zamierzasz umiescić ten widget. Jesli tego nie zrobisz, statystyki dla tego widgetu nie będą zliczane.

do góry

 

Jak dynamicznie zmieniać tytuły stron z widgetem w zależności od wybranych parametrów?


Jeżeli wybrałeś nasz widget w postaci szybkiego kodu PHP, istnieje możliwość aby strona, na której go umieściłeś, miała dynamicznie generowany tytuł w zależności od wybranych w formularzu widgetu opcji. Dynamicznie generowanie tytułu strony pozwoli na lepsze pozycjonowanie Twojej strony w wyszukiwarkach.

Wybrane przez osobę odwiedzającą Twoją stronę opcje formularza są przekazywane zwrotnie w kodzie widgetu, w postaci łatwej do pobrania i obrobienia. Poniższy kod PHP jest przykładem jak pobrać dane. Co z nimi zrobisz - czy utworzysz na ich podstawie tytuł strony, czy będziesz zapisywał w celach statystycznych, itp. - zależy wyłącznie od Ciebie.

<?php
//Pobranie widgetu przy pomocy kodu uzyskanego ze strony www.egospodarka.pl
// Jedyna zmiana to uzycie funkcji file_get_contents() zamiast readfile()
$widget file_get_contents('http://www.partner.egospodarka.pl/handler?m=news&a=getNews&key=TWOJ_KLUCZ&format=HTML&charset=UTF-8&style=0&iframe=0&source=2&age=0&intro=1&date=1&display_navigator=1&items_per_page=10&r_qs=' urlencode(base64_encode($_SERVER['REQUEST_URI'])));

// Pobranie, w formie przyjaznej, wybranych w formularzu parametrow
preg_match('/<span class="ego_wdg_advanced_parameters"(.*?)title=\"(.*?)"/'$widget$params);
parse_str($params[2], $params);

// W tym momencie tablica $params zawiera wybrane parametry i ich wartosci

// Przyklad skonstruowania tytulu strony
$title  'Przetargi';
$title .= $params['region'] ? " - " $params['region'] : '';
$title .= $params['kategoria'] ? " - " $params['kategoria'] : '';
$title .= $params['tryb'] ? " - " $params['tryb'] : '';

// Zmienna $title wklej na swojej stronie np. tak:
// <title><?php echo $title; ?></title>
?>

do góry

 

Twoje narzędzia

Zakupy i usługi

Urzędy skarbowe

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd skarbowy lub izbę skarbową.

 
 

Adresy ZUS

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

 
 

Urzędy pracy

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć urząd pracy.

 
 

Oferty pracy

Podaj szczegóły pracy jakiej szukasz (zawód, miasto, stanowisko, itp.) lub wybierz branżę.

 
 

Wiadomości

O serwisie . Dla prasy . Regulamin . Polityka prywatności . Reklama . Kontakt . Uwagi i błędy
Na skróty: Oferty pracy Kodeks pracy Kredyty i lokaty Wskaźniki i stawki Wzory dokumentów Kalkulatory Tematy Usenet

Copyright © Kasat Sp. z o.o.